İade Değişim ve İptal Koşulları

Aldığınız ürünü iade etmek isterseniz ürünün tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde iade hakkınız bulunmaktadır. 14 (on dört) günlük süre içerisinde iade talebiniz olması halinde durumu [email protected] adresine yazılı olarak bildirmeli ve ürün kutusunda bulunan iade formunu eksiksiz olarak doldurmalısınız. İade olacak ürün kişiye özel hazırlanmamış olan ürünlerden olmalı. Kişiye özel hazırlanan ürünlerde iade kesinlikle yoktur.  Özel gün için hazırlanan; Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Doğum Günü, Bayram ve Halloween vb. tasarımlar iade edilemez. Beden veya baskı hatası sebepler ile oluşacak iade ve değişimler tarafımızca incelendikten sonra onaylanacaktır.
İade edilmek istenen ürün kutusu, kullanım kılavuzları, ambalajı, varsa standart aksesuarları,tarafınızdan doldurulmuş iade formu ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak paketlenmeli ve kargoya teslim edilmelidir. Aksi halde eksik gönderilen parçalar olduğu taktirde iade kabul edilmemektedir.

Ürünün iade alınabilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır. Ürün mutlaka orjinal faturası ve tarafınıza gönderilen nüshası ile gönderilmeli ve fatura ve nüshası gönderilecek paketin içerisine konulmalıdır. Faturasız/nüshasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir. 
Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmelidir. Aksi takdirde iade kabul edilemeyecektir. 
Anlaşmalı kargo firmamız ARAS kargodur. Anlaşmalı kargo firmamızdan Astral Baby müşteri numarası olan; 1308837711518 cari hesap kodu ile “ ISPARTAKULE şube adresi” olarak belirtilmeli, Alıcı ünvanı: Nommo Gönderi Organizasyonu Hizmetleri Astral Baby olarak görünmektedir. İade bedeli hangi kargo firması ile olursa olsun, ödemesi alıcıya aittir. 

İADE KAPSAMI DIŞINDAKİ ÜRÜNLER

Ayıbı yetkili teknik birimler tarafından tespit edilen tüm ürünler iade edilebilir ancak mazeretsiz iadeler aşağıdaki durumlarda kesinlikle yapılamamaktadır: Kapsam dışı ürünler ; 
Biberon, emzik, göğüs pedi, bebek bezi, göğüs pompası vb. tüm hijyenik gruba dahil ürünler, Jelatin, blister ya da vakumlu ambalajlı ürünlerde ambalajı açılmış ya da zarar görmüş olanlar, 
Koruyucu bandı olmayan DVD, VCD, kitap, dergi vb. kopyalanabilir ürünler, 
İç çamaşırları ve yıkanmış tekstil ürünleri, koruyucu bandı olmayan hızlı tüketim ürünleri (krem, şampuan, vb. ürünler), 
Teşhir / fırsat köşesi reyonunda indirimli olarak satılan ve kusuru önceden belirtilen ürünler, 
Tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır). 
Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir. 
Üzerinde değişiklik yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler

İADESİ KABUL EDİLEN ÜRÜNLER İÇİN GERİ ÖDEME NASIL YAPILIYOR?

İade edilen ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde ilgili birimimiz tarafından incelenir.İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz 5 iş günü içerisinde alışverişinizin yapıldığı kredi kartına iade edilir.Havale/EFT ile yapılan ödemelerde iade, ödemenin yapıldığı banka hesabına yapılır. 
İade bedelinizin kartınıza ulaşması, ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

İADE EDİLEN ÜRÜN HANGİ ADRESE GÖNDERİLMELİ?

Ünvanı :Mehlika Sema Partal 
Telefon : 0850 308 88 52
E-mail : [email protected] 
Adres: Aras Kargo Ispartakule Şubesi Bahçeşehir 1. Kısım mh. Kemal Sunal Cad. Galeria İş Merkezi no:19/08 Başakşehir / İstanbul